Czy warto kupić laptop z drugiej ręki?

Jak każdy doskonale zdaje sobie sprawę, w dzisiejszych czasach posiadanie komputera jest nie tyle dobrym rozwiązaniem, a często wręcz obowiązkowym. A jeśli mowa o komputerach, to nie ma bardziej praktycznego rozwiązania, niż laptop. Problem tylko z takimi komputerami jest taki, że są one dość drogie, co powoduje, że często pada decyzja o zakupie modelu używanego. Czy faktycznie warto?

Dlaczego laptop?

Co konkretnie powoduje, że dobrym wyborem na domowy komputer do wielu zastosowań będzie właśnie laptop? Jakie jego cechy wpływają na to, że będzie to najlepszy wybór, nawet pomimo najwyższej jego ceny? Zdecydowanie najważniejszą sprawą w tym wypadku jest to, że jest to sprzęt po prostu najbardziej uniwersalny. Dzięki temu, że jest dość mały i lekki, a także nie potrzebuje stałego podłączenia do sieci elektrycznej, z powodzeniem można go używać przenośnie. Czyli nie tylko w domy, lecz również zabierać go na wakacje, czy też do parku, kawiarni, a także oczywiście do pracy.

Gdzie szukać dobrego modelu z drugiej ręki?

Ogromną wadą przenośnych komputerów jest jednak to, że model o tych samych parametrach co wersja stacjonarna, jest od niej znacznie droższy. Powoduje to, że niezbędne staje się szukanie komputera przenośnego z drugiej ręki. Gdzie najlepiej kupić używane laptopy (https://www.sferis.pl/laptopy-4151)? Po pierwsze pamiętać trzeba, aby w miarę możliwości unikać laptopów od osób prywatnych. Z reguły mało kto o niej dbał i są to urządzenia bardzo mocno wysłużone. O wiele lepszym pomysłem jest kupienie laptopa z firmy sprzedającej swoje stare, poleasingowe urządzenia. Najczęściej są to komputery zaledwie dwu lub trzy letnie, czyli nadal posiadające bardzo dobre parametry, a przy tym są one w bardzo dobrej kondycji, ponieważ przez cały czas miał nad nimi piecze dział IT danej firm. Dokonywane zatem na takich komputerach były odpowiednie prace konserwacyjne. Nie tylko te związane z oprogramowaniem, lecz również z mechanicznym czyszczeniem podzespołów komputera z kurzu. Jest to zatem wybór zdecydowanie wart polecenia.