Dyski do laptopów i ich rodzaje

Bardzo często problem z laptopem jest spowodowany uszkodzonym dyskiem twardym. Problem ten dość łatwo rozwiązać, ponieważ wystarczy kupić nowy dysk twardy i wymienić go w swoim urządzeniu. Jednak przed zakupem warto poznać najważniejsze cechy danego urządzenia, żeby po prostu nie przepłacić i cieszyć się z nowego urządzenia przez długie lata.

Rodzaje dysków do laptopa

Dysk SSD- dysk ten jest oparty na technologii pamięci Flash. Cena uzależniona jest głównie od pojemności. Najmniejsze na rynku mają około 128GB, jest to minimalna wartość, dzięki której laptop może prawidłowo funkcjonować. Trzeba jednak pamiętać, że wychodzą coraz to nowsze aktualizacje i lepie zainwestować w większy dysk, ponieważ w najmniejszym można szybko wyczerpać całą pamięć.

Dysk SSHD- nazywany inaczej dyskiem hybrydowym. Jest on bardzo dobry pod względem prędkości, a także ceny i wiele osób stawia właśnie na to rozwiązanie w swoich laptopach.

 

Dysk HDD- są to prawdopodobnie najstarsze modele i oferują one dość niską prędkość, jednak cena ich jest bardzo atrakcyjna. Inaczej nazywa się je dyskami magnetycznymi lub talerzowymi. Warto zauważyć, że posiada on ruchome części przez co jest bardziej podatny na uszkodzenia. Jeśli laptop komuś upadnie to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że dysk zostanie uszkodzony.

 

Dyski do laptopów i ich pojemności

Znając już rodzaje dysków i ich właściwości można powoli decydować, który będzie atrakcyjny. Jednak przed zakupem trzeba ustalić pojemność danego urządzenia, bo to ona determinuje cenę. Dyski do laptopów mają bardzo duży rozstrzał jeśli chodzi o pojemność i na rynku można znaleźć małe od 120 GB do nawet kilku TB. Największe znaczenie w wyborze pojemności dysku ma przeznaczenie laptopa. Jeśli będzie on używany tylko do czytania w internecie i zapisywania kilku plików to z pewnością można zakupić najmniejszy. Jednak jeśli chce ktoś na nim mieć gry i wiele innych ważnych danych to lepiej kupić droższy i większy dysk, żeby nie zabrakło po prostu pamięci, bo będzie trzeba dokupić inny dysk.

Sprzedaż dysków pod adresem: https://www.sferis.pl/dyski-do-laptopow-2299