Jak wybrać mysz bezprzewodową i czy warto?

Obecnie wiele osób korzysta z myszek komputerowych. Są one szczególnie wygodne dla użytkowników laptopów i skutecznie rozwiązują problem plączących się przewodów. Niestety słyną również z dużej awaryjności. Jak wybrać mysz bezprzewodową, która będzie służyć dłużej niż przez kilka miesięcy?

myszka komputerowaUwaga na czynniki zewnętrzne

Wbrew pozorom tym, co najczęściej doprowadza do usterek myszek komputerowych, są czynniki zewnętrzne. Myszka komputerowa, a w szczególności ta pozbawiona przewodu, może spaść z biurka lub podczas pracy uderzyć o inny obiekt. Sprzyja temu obecność w domu zwierząt lub małych dzieci. W przypadku tańszych urządzeń może to skutkować natychmiastowym uszkodzeniem i problemami w pracy myszki. Warto tutaj zaznaczyć, że nawet wysokiej jakości sprzęt może przestać działać przez jeden niefortunny upadek.

Wyższa półka cenowa

Nie od dziś wiadomo, że tanie produkty często są też dość niskiej jakości. Tak więc mysz komputerowa z najniższej półki cenowej najprawdopodobniej nie będzie zbyt dobra. Dodatkowo taki sprzęt często psuje się już po kilku miesiącach, niezależnie od sposobu użytkowania. Dlatego osoby szukające lepszego sprzętu powinny sięgnąć po myszkę z wyższej półki cenowej. Mysz bezprzewodowa za kilkadziesiąt złotych jest już na tyle wysokiej jakości, że powinna bez przeszkód działać przez nawet kilka lat. Najczęściej jednak im droższy sprzęt, tym lepszy.

Wady myszek bezprzewodowych

Pomimo licznych zalet, myszki bezprzewodowe pod pewnymi względami są jednak dużo gorsze od przewodowych. Twierdzą tak przede wszystkim gracze – w grach sieciowych przewodowe gryzonie sprawdzają się lepiej, zapewniając szybszy czas reakcji. W rzeczywistości jednak różnica nie jest zbyt zauważalna. Ze starszymi komputerami myszy bezprzewodowe mogą też nie działać prawidłowe. Warto więc samodzielnie ocenić wady i zalety, tak aby wybrać idealny sprzęt dla swoich potrzeb. Tak naprawdę jest to kwestia indywidualna i ciężko tak naprawdę ocenić, jaki rodzaj myszki komputerowej sprawdzi się najlepiej.