Jaki pendrive wybrać?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że pendrive jest jednym z najlepszych możliwych urządzeń służących do przenoszenia plików. Nie wszyscy jednak mają świadomość, jakie kwestie koniecznie powinno się uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie. Jak wybrać pendrive?

Pojemność

Warto przede wszystkim mieć świadomość, że pojemność jest podstawową cechą praktycznie każdego pendrive. Produkty o mniejszej pojemności (np 8 lub 16 Gb) zdecydowanie lepiej zdadzą egzamin w codziennych zastosowaniach. Z kolei pendrive o pojemności kilkuset Gb mogą bez żadnego problemu zastąpić zewnętrzny dysk twardy.

Prędkość

Kolejną kwestią, którą koniecznie powinno się uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji jest prędkość produktu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie producenci podają w specyfikacjach technicznych dwie wartości prędkości, czyli maksymalną prędkość odczytu, a także maksymalną prędkość zapisu.

Bezpieczeństwo danych na pendrivie

Warto mieć świadomość, że pendrive jest urządzeniem o bardzo małych rozmiarach. Oznacza to tym samym, że w bardzo prosty sposób można zgubić wspomniany przedmiot.

Rekomendowane jest zatem zaopatrzenie się w pendrive z szyfrowaniem danych. Produkt powstał z myślą przede wszystkim o użytkownikach biznesowych. Obecnie na rynku można zaopatrzyć się w urządzenie z wbudowanymi zabezpieczeniami np. szyfrowania danych.

Godny uwagi jest fakt, że wspomniany pendrive będzie w stanie nie tylko szyfrować pliki, ale również odblokować do nich dostęp dopiero po wpisaniu właściwego hasła.

Należy również zaznaczyć, że bardzo istotne znaczenie dla bezpieczeństwa plików znajdujących się w pendrive będzie miała jego konstrukcja. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że produkt charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością. Nie jest bowiem wyposażony w części ruchome.

Koniecznie trzeba mieć także świadomość, że producenci dodatkowo w celu zwiększenia trwałości zamykają omawiane produkty w specjalnie wzmocnionych obudowach, które gwarantują np. wodoodporność.

Oferta sprzedażowa: Pendrive na https://www.sferis.pl/pendrive-2905