Nowoczesne laptopy HP – na jakie matryce warto postawić?

Wybierając laptopy HP warto zwrócić uwagę nie tylko na rozdzielczość i przekątną ekranu, ale również na rodzaj zastosowanej matrycy, która wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Na półkach sklepowych można znaleźć modele błyszczące, matowe i antyrefleksyjne, które zdobywają coraz większą popularność. Nie można zapominać również o nowoczesnych ekranach dotykowych. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Błyszczące matryce

Laptopy HP z błyszczącymi matrycami typu glare mogą pochwalić się bardzo dużym nasyceniem kolorów i głębszą czernią, dzięki czemu jakość obrazu stoi na bardzo wysokim poziomie. Największą wadą błyszczących matryc jest oczywiście to, że na całej powierzchni wyświetlacza odbija się całe otoczenie. Problemy mogą pojawić się przede wszystkim podczas pracy przy mocno oświetlonych pomieszczeniach albo na zewnątrz przy słonecznej pogodzie.

Matowe matryce

Matowe matryce zaprojektowane zostały w taki sposób, aby pochłaniać światło z najbliższego otoczenia, dzięki czemu można zlikwidować wszystkie nieprzyjemne dla oka refleksy i odbicia. Największą zaletą laptopów HP z matrycami matowymi jest ich ogromna uniwersalność oraz wysoki komfort podczas codziennego użytkowania.

Pozostałe rodzaje matryc

Nowoczesne matryce z powłoką antyrefleksyjną łączą tak naprawdę kluczowe cechy powyżej opisanych matryc. Użytkownicy mogą zachować dobrą jakość obrazu i wyeliminować sporą ilość odbić. Laptopy HP z ekranami dotykowymi z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większą popularność. W dużej mierze to właśnie w tego typu matryce wyposażone są konwertowalne laptopy HP 2w1. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że każdy ekran dotykowy oparty jest oczywiście na matrycach błyszczących, dlatego też mogą pojawić się mniejsze lub większe niedogodności w postaci odbijającego się otoczenia. Nowoczesne matryce w laptopach HP mogą być oparte na wielu zaawansowanych technologiach. W chwili obecnej królują matryce TN i IPS.