Co to jest pendrive? Krótko i na temat, pendrive działa jak przenośny dysk twardy, na którym można zapisywać dane.
Pendrive ma określoną pojemność GB. Cena pendrive’a wzrasta wraz jego pojemnością GB. Można wspomnieć, że pendrive o pojemności 8 GB może przechowywać około 3800 zdjęć, 1900 plików muzycznych MP3 lub 15 filmów pełnometrażowych.
Pendrive jest dostępny w różnych wersjach prędkości, gdzie wersje 2.0 i 3.0 są najbardziej rozpowszechnione. Różnica polega na tym, że przez pendrive’a 3.0 można przesyłać dane znacznie szybciej niż w wersji 2.0. Jeśli chce się przenieść pojedynczy dokument, nie dostrzeże się różnicy, ale jeśli potrzeba przenieść wiele dużych plików, preferowany jest pendrive 3.0.
Można z łatwością użyć pendrive’a 3.0 w komputerze, który ma tylko USB 2.0, ale aby uzyskać pożądaną prędkość, wtyczka w komputerze musi również mieć 3.0.
Żywotność pendrive’a jest w zasadzie nieskończona. Po zakończeniu korzystania z plików znajdujących się na tym nośniku pamięci, można je po prostu usunąć, pozostawiając miejsce na zapisywanie nowych plików. W pendrive nie ma ruchomych części, więc jest bardzo wytrzymały i podczas upadku np. na podłogę na pewno jej nie zniszczy.
Większość ma kilku pendrive’ów umieszczonych w szufladzie lub na biurku Są one w mniej, lub bardziej pomysłowych kształtach i kolorach sprawdź taką ofertę w https://www.sferis.pl/pendrive-2168. Często są odbierane jako upominki reklamowe od różnych firm, które wydrukowały na nich swoje logo.
Dzięki temu nośnikowi pamięci można łatwo zapisywać i przenosić dane między różnymi komputerami. Są małe, więc zawsze można je mieć pod ręką.
Jak każda inna elektronika, pendrive również może się zepsuć. Co można zrobić, jeśli pendrive się popsuje? Można go sformatować. To całkiem proste, jeśli wiadomo, co robić. Trzeba jednak pamiętać, że jednocześnie usuwa się wszystkie dane ze złącza USB.