Zewnętrzne czytniki kart pamięci – idealne rozwiązanie na co dzień

W dzisiejszych czasach niemal każdy posiada przynajmniej jeden komputer, a nierzadko zdarza się też, że posiada się ich dwa lub więcej. To za to rodzi potrzebę konieczności częstego przenoszenia danych pomiędzy maszynami, by zadania rozpoczęte na jednej dało się skończyć na drugiej. Ponieważ mało laptopów posiada dziś wbudowane czytniki kart pamięci, warto zaopatrzyć się w czytniki zewnętrzne, które będzie można podłączyć też do innych rodzajów urządzeń.

Czytnik kart zewnętrznych – alternatywa dla pendrive’a

Czytnik kart wielu osobom służy po prostu jako zamiennik pendrive’a, który posiada nie tylko tę zaletę, że jest mały i poręczny, ale też kartę można z niego wyjąć i przełożyć do innego urządzenia, jeżeli posiada ono wbudowany czytnik kart pamięci, ci jest wielkim plusem stosowania czytników zewnętrznych.

Na karcie pamięci umieszczanej w takim akcesorium można nawet zainstalować dodatkowy system operacyjny, jednak by działał on sprawnie, potrzebna jest zarówno bardzo szybka karta, jak też i wysokiej jakości czytnik.

Jak wybierać czytnik?

Czytniki kart pamięci (https://www.sferis.pl/czytniki-kart-pamieci-3041) charakteryzują się wielką różnorodnością, a to, jaki się wybiera, zależy przede wszystkim od rodzaju karty pamięci. Istnieje bowiem wiele ich typów, a czytnik musi być z kartą kompatybilny. Na szczęście wiele akcesoriów tego typu umożliwia umieszczenie w nich więcej niż jednego typu karty pamięci, tak więc bez względu na to, czy posiada się kartę SD, micro SD, mini SD, SDHC, czy inny typ, można używać go w tym samym czytniku. Jest to szczególnie przydatne wtedy, gdy dysponuje się wieloma urządzeniami, z których każde posiada inny typ karty – nie trzeba wtedy kupować wielu czytników kart pamięci.

Wybierając czytnik, trzeba zwrócić uwagę na rodzaj złącza, gdyż przekłada się on na szybkość odczytu i zapisu. Czytniki ze złączami USB 2.0 odchodzą dziś do lamusa, a znacznie popularniejsze są te z USB 3.0. Osoby wymagające wybierają karty ze złączami FireWire 400 i 800.

Zwrócić uwagę trzeba tez na interfejs, czyli to, czy dany czytnik podłączany jest do płyty przy pomocy USB, USB C, czy Lightning. Zdarzają się tez czytniki obsługujące wi-fi.

Kierując się powyższymi wskazówkami, dokonać można zakupu czytnika najbardziej odpowiedniego do danych zastosowań.