Co jest najważniejsze w nowym smartfonie?

Odwiedzając sklep z smartfonami, przychodzi się z zamiarem kupna nowego telefonu komórkowego. Niestety najczęściej wiedza klienta ogranicza się w takim wypadku do tego, że interesują go telefony dotykowe. Wszystkie inne aspekty nowego urządzenia są nieznane. Jest to bardzo trudna sytuacja, ponieważ porównać ją można z wybieraniem samochodu, wiedząc tylko to, że chce się posiadać auto z czterema kołami. Na co zatem zwrócić uwag kupując nowy smartfon?

telefony dotykoweKwestia ceny

Zdecydowanie najważniejszą sprawą podczas kupowania nowego smartfona jest określenie górnego, ale i dolnego pułapu ceny. Jest to parametr, który jest bardzo polecany, ponieważ pozwala z góry odrzucić ogromną część urządzeń, które się w danym zakresie ceny nie będą mieściły.
Zdecydowanie najlepiej jest kupować telefon w przedziale cenowym około 1500 do 2000 złotych. Pozwala to na nabycie modelu o bardzo dobrych parametrach podzespołów, a przy tym bez płacenia za niego ogromnej sumy.

Czy wybieranie podzespołów ma sens?

Wiele osób chcąc kupić swój pierwszy telefon komórkowy, potrafi godzinami oceniać zastosowane w nich procesory, szybkość pamięci ram lub też zamontowane moduły graficzne.
Jest to czynność tak naprawdę niestety zupełnie bezcelowa, ponieważ to, jaki jest zastosowany procesor, nie ma większego znaczenia w przypadku codziennego używania. To prawda, na papierze może być on szybszy, jednak najważniejsze jest to, jak będzie pracował po prostu w codziennych warunkach. A tutaj o dziwo większość telefonów z tego przedziału cenowego pracuj tak samo dobrze.

Kwestia baterii

Czymś zupełnie innym od procesora i modułu graficznego jest jednak zastosowana bateria. Jej wielkość będzie miała znaczenie nie tylko dla ogólnego rozmiaru całego telefonu, lecz przede wszystkim dla wygodnego korzystania z niego. Nie ma przecież nic bardziej frustrującego jak, to gdy telefon z powodu zbyt małej baterii rozładuje się, gdy nie będzie możliwości go ponownie naładować.
Oczywiście można ten problem rozwiązywać, stosując power banki, lecz lepiej mieć po prostu nieco pojemniejszą baterię w telefonie.