Dlaczego warto zakupić szkło hartowane na telefon?

Telefon komórkowy stał się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Mamy go więc praktycznie zawsze przy sobie, zerkając co chwilę na ekran dotykowy, by sprawdzić, czy nie pojawiły się nowe wiadomości. Częste użytkowanie telefonu może skrócić jego żywotność, zwłaszcza, jeśli przechowuje się go w nieodpowiedni sposób, na przykład razem z kluczami. Pomocne może być wówczas szkło hartowane na telefon, które zabezpieczy smartfona przed uszkodzeniem.

Lepsza ochrona ekranu telefonu

szkło hartowane na telefonSzkło ochronne na telefon pozwala optymalnie zadbać o smartfon niezależnie od tego jak często korzystamy z telefonu i w jaki sposób go przechowujemy. Dzięki szkle ochronnemu telefon udaje się w stu procentach uchronić zarówno przed zarysowaniami, których nie można w żaden sposób usunąć, jak i przed pęknięciem ekranu smartfona. Jest to możliwe nie tylko wtedy, gdy uważamy na urządzenie, dmuchając na nie i chuchając, ale też wtedy, gdy telefon wypadnie nam z ręki, bądź też przypadkowo uderzymy o niego na przykład wtedy, gdy będzie znajdował się w naszej kieszeni, czy w torebce. Szkło ochronne w takich sytuacjach zabezpiecza ekran na naszych telefonach, działając jak naturalny amortyzator.

Większa wytrzymałość szkła hartowanego

Szkło hartowane na telefon jest wielokrotnie bardziej wytrzymałe, niż standardowe. Przeważnie można spotkać się z oznaczeniem twardości na poziomie 9H, które informuje o tym, że szkła nie uda się w żaden sposób zarysować żadnym ostrym narzędziem. Jeśli więc będziemy chcieli zaopatrzyć się w szkło hartowane, warto zwracać uwagę właśnie na ten parametr. Im wyższa jest liczba w skali Mohsa, tym szkło ochronne na telefon jest bardziej wytrzymałe. Warto wiedzieć, że skala ta liczy się od 1 do 10.

Co przemawia za wyborem szkła hartowanego?

Myśląc o szkle hartowanym na telefon, możemy mówić o ochronie, która jest nie do zdarcia. Oczywiście za wybór szkła ochronnego na telefon trzeba zapłacić więcej, niż na przykład za folię ochronną, niemniej jest to inwestycja na długie lata. Szkło zakłada się zdejmuje bez najmniejszego problemu, niezależnie od posiadanego modelu telefonu.