Kupowanie Powerbanka

Jeżeli smartfon znów się rozładował, warto pomyśleć nad kupnem Powerbanka.

Bank energii jest dodatkowym źródłem energii, które pozwoli na podładowanie smartfona czy tabletu w momencie gdy nie dysponuje się dostępem do sieci elektrycznej. Jest to z reguły kompaktowy przedmiot, który bez problemu zmieści się w plecaku czy kieszeni. Wewnątrz urządzenia znaleźć można baterie litowo-jonowe lub litowo-polimerowe, czyli te same jakie znajdują się w większości telefonów, jednak te wewnątrz power banku dysponują znaczniej zwiększoną pojemnością.

Chcąc zakupić power bank dobrze jest sprawdzić jaka jest jego pojemność, ilość portów USB oraz oczywiście jak kształtuje się jego cena.

Uwaga na tanie powerbanki

power bankZnajdując tani i bardzo pojemny bank energii dobrze jest odpuścić. Z reguły okazuje się że już po pierwszym użyciu urządzenie nie funkcjonuje tak jak powinno, a pieniądze wyrzucone zostały w błoto. Rozsądnie jest zakupić być może niezbyt pojemny power bank, jednak taki, który pochodzi od sprawdzonego i solidnego sprzedawcy.

Pojemność baterii

Najważniejszym kryterium jakim należy się kierować przy wyborze właściwego sprzętu jest pojemność baterii. W tym celu trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie jak dużo energii potrzeba. Warto pamiętać że powerbanki o pojemności 7500-10000 mah znacznie różnią się rozmiarem od tych oferujących pojemność rzędu 2500 mah.
Dobrze zdać sobie sprawę również z tego iż przeciętna bateria smartfona dysponuje pojemnością rzędu 2000 mah, oznacza to że power bank o pojemności 6000 mah pozwoli na trzykrotne pełne naładowanie telefonu.

Czas ładowania i ilość portów

W tym wypadku najistotniejsze jest czas jaki wymagany jest do pełnego naładowana urządzenia, oraz to czy dysponuje ono satysfakcjonującą ilością portów USB.

Przenośne ładowarki poprzez swoje gabaryty i poręczność stanowią doskonałą odpowiedź na ładowarki klasyczne. Dodatkowo są niewielkie, łatwe w użyciu i zmieszczą się w każdą torbę. Są to więc urządzenia bardzo praktyczne i pomocne w codziennym życiu.