Osoby, które planują kupić nowy komputer stacjonarny Dell bardzo często zwracają uwagę jedynie na najważniejsze podzespoły typu: rodzaj karty graficznej, moc procesora, czy pojemność dysku twardego. Aby wybrać niezawodny sprzęt należy zwrócić uwagę także na mniej znacząco elementy, które wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę.
Odpowiednia ilość portów
Ilość wolnych portów oraz ich rodzaj zależy nie tylko od płyty głównej, ale również od wykorzystanej karty graficznej. Warto postawić na taki komputer stacjonarny Dell, który gniazda audio i USB ma nie tylko z tyłu obudowy, ale również z przodu. Dobry sprzęt powinien posiadać między innymi: USB (najlepiej 3.0), eSATA, FireWire, HDMI, D-Sub i odpowiednie gniazda audio.
Wytrzymała obudowa
Jeżeli chodzi o obudowę to większość osób kieruje się jedynie względami estetycznymi, co oczywiście jest bardzo dużym błędem. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to, aby nowy komputer stacjonarny Dell posiadał odpowiednie chłodzenie. Poszczególne wiatraki i otwory muszą być inteligentnie rozmieszczone, dzięki czemu przepływ powietrza będzie zapewniał dobre chłodzenie poszczególnych podzespołom. Warto postawić na większe obudowy, w których jest sporo wolnego miejsca na dalszą rozbudowę. Olbrzymią rolę pełni również jakość wykonania samej obudowy oraz to, czy oferuje ona szybki dostęp do środka. W gotowych zestawach mogą pojawić się plomby na obudowie, których zerwanie wiąże się z utratą gwarancji na sprzęt.
Napędy optyczne
W dzisiejszych czasach coraz więcej plików przesyła się za pomocą Internetu, ale nie oznacza to wcale, że komputer stacjonarny Dell https://www.sferis.pl/komputery-stacjonarne-2078/dell nie powinien posiadać porządnego napędu. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej nie tylko klasyczne napędy DVD, ale również nowoczesne napędy Blu-Ray, dzięki którym będzie można oglądać wysokiej jakości filmy. Przydać może się również możliwość nagrywania plików na płyty DVD. Warto postawić na napęd optyczny oznaczony symbolem Double Layer, który umożliwia nagrywanie płyt dwuwarstwowych.