Smartfony w roku 2019

Współcześnie większość osób nie wyobraża sobie życia bez smartfonów. Za pomocą telefonów komórkowych m.in. opłacamy rachunki, sprawdzamy, gdzie znajduje się nadana do nas paczka czy też uczymy się języków. Oznacza to, że codzienne funkcjonowanie bez ich wsparcia wydaje się niemożliwe. Co łączy smartfony wydane w 2019 roku?

 

Wyświetlacz

 

Główny trend w 2019 roku dotyczący wyświetlaczy polegał na znaczącym odchudzeniu ramek. Z tego powodu wiele flagowych telefonów czołowych producentów zostało określonych jako „bezramkowce” z wyświetlaczami o proporcjach 18:9 czy też 19:9.

 

Ponadto wyświetlacze Full HD+ to w zasadzie standard, którym pochwalić się mogą niemalże wszystkie najnowsze wersje smartfonów. Inną ciekawostką dotyczącą wyświetlaczy jest coraz częstsze wbudowywanie przez producentów czytnika linii papilarnych.

 

Obudowa

 

Rok 2019 to również czas, w którym producenci zaczęli odchodzić od stosowania tworzyw sztucznych w tworzeniu obudowy. Obecnie najlepsze telefony od topowych producentów posiadają obudowę wykonaną ze szkła oraz metalu (przede wszystkim ramki boczne).

 

Zwrócono również uwagę na kwestię wodoodporności. Już tylko nieliczne z najnowszych modeli mogą wpaść w kłopoty w kontakcie z nadmiarem wilgoci. W niektórych wypadkach nawet wpadnięcie do wody nie powinno spowodować uszkodzenia smartfona.

 

Wydajność

 

Oczywiście rok 2019 do kolejny rok z rzędu, w którym smartfony zwiększały swoją wydajność. Obecnie bezawaryjne korzystanie z systemu operacyjnego to standard. Najnowsze modele bezproblemowo poradzą sobie z dużą ilością wymagających aplikacji oraz z rosnącą jakością gier mogilnych. W tym roku w przypadku najwyższej jakości telefonów minimalny RAM wyniósł 6 GB, a pamięć wewnętrzna 128 GB.

Nieustający rozwój

 

Rok 2019 był kolejnym z rzędu, kiedy prezentowane przed producentów smartfony zaskakiwały. Nierozwiązanym problemem wciąż pozostają za słabe baterie. Niestety nic nie zapowiada, aby zmieniło się to w najbliższej przyszłości. Niemniej jednak w przypadku najlepszych modeli możemy liczyć m.in. na dobrze rozwinięte technologie szybkiego ładowania.